Dogodivščine 1. a in 1. b razreda v šolskem letu 2021/22

Maja Žerav, 1. a

Učenci 1. a in 1. b razreda so prvič prestopili šolski prag septembra 2021. Takrat so spoznali svoji učiteljici in se seznanili s potekom pouka. Le-ta pri naših prvošolcih ni potekal vedno na običajen način, saj smo se veliko gibali, učili skozi igro in preživljali kvaliteten čas v gozdu ob šoli, kjer smo spoznavali naravo ter njene značilnosti v posameznih letnih časih.

Žana Belec, 1. a

Teja Šteflič, 1. b

Flin Plečko, 1. a

Občasno smo namesto običajnega pouka imeli dneve dejavnosti, kjer smo se preko igre in ustvarjanja tudi učili. Udeležili smo se športnega dne »Jurij teče«, kjer so učenci preizkusili svoje gibalne sposobnosti in kondicijsko pripravljenost s tekom ob potoku Globovnica. Na šoli so nas v oktobru obiskali predstavniki podjetja Saubermacher, ki so učencem predstavili njihovo delo, pravilno ravnanje z odpadki ter učence spodbudili k varovanju in ohranjanju okolja. Preizkusili smo se tudi v osnovah gledališke pedagogike.

Gloria Jazbec Hrvatin, 1. a

Žan Berič, 1. b

Ob koncu zime smo se z avtobusom odpravili še na ogled lutkovne predstave Janko in Metka, ki so jo za nas pripravili člani Lutkovnega gledališča Maribor. Ker pa se zima še ni želela posloviti od nas, smo se odločili, da bomo vremenske razmere izkoristili za uživanje in izvajanje norčij na snegu. Odpeljali smo se do sankališča na Rogli, kjer smo skupaj preizkusili svoje veščine sankanja.

Ela Bauman, 1. a

Ker pa so se vztrajno bližale zimske počitnice, smo se od šole poslovili na zabaven in norčav način, in sicer s pustovanjem. Šolo so preplavile najrazličnejše izvirne maske, ki so popestrile prostore naše šole. Takrat smo počastili tudi kurente z izdelavo njihovih mask in se tako poslovili od zime.

Neli Urbanič, 1. b

Ema Kren, 1. b

Skupaj s pomladjo so k nam prišli tudi člani Hiške eksperimentov, ki so z nami delili številne zanimive in poučne eksperimente, le-te smo lahko preizkusili tudi sami, v čemer smo neizmerno uživali. Ker pa je tudi pisatelj Boštjan Gorenc Pižama slišal, da imamo na naši šoli zelo pridne bralke in bralce, se je odločil, da nas obišče ter tistim, ki so bili v tem šolskem letu najvztrajnejši, podeli priznanja ter nagrade. Zaključek bralne značke smo tako najprej proslavili z nastopom omenjenega pisatelja, nato smo se v šoli posvetili še izdelavi svojih majčk, s podpisi sošolcev, in drevesa prijateljstva. Le-to sedaj z lepimi mislimi o prijateljstvu krasi hodnik 1. triade.

Ema Kren, 1. b

Ker zelo radi potujemo z avtobusom, smo se odpravili na Sveto Ano, kjer smo si ogledali miniaturno vasico in se v njej malo poigrali. V bližini nas je na svojem vrtu že nestrpno pričakovala go. Danica Kolarič z možem Jožetom, ki sta lastnika Zelišč Kolarič. Skupaj z go. Danico smo se najprej sprehodili po njenem zeliščnem vrtu.

Žan Berič, 1. b

Tam nam je predstavila svoja zelišča in opisala njihovo uporabo, nato pa nas povabila v zemljanko, ki se imenuje tudi čajnica. Ob kaminu smo lahko poskusili njene piškote, ajdove kokice in domač bezgov čaj, katerega zdravilne značilnosti nam je tudi opisala.

Matija Gselman, 1. b

Pri predmetu spoznavanje okolja smo spoznavali različna gibanja živali in zato smo se odločili, da si bomo nekatere izmed teh živali tudi podrobneje ogledali ter se z njimi spoznali v Živalskem vrtu Sikalu ZOO. Tam nas je pričakal prijazen vodič, ki nas je popeljal po celotnem živalskem vrtu in nam predstavil živali, ki jih tam lahko vidimo. Nekaterim izmed njih so najpogumnejši učenci z roko lahko ponudili slastno hrano, ki so jo te z največjim veseljem pojedle.

Larisa Lorber, 1. a

Sodelovali smo tudi v projektu Pasavček, v okviru katerega so nas obiskali policisti, nam predstavili cestno-prometna pravila, svoja vozila in tudi policijske pse.

Melanija Plemenič, 1. a

Neli Urbanič, 1. b

Teja Šteflič, 1. b

Šolsko leto smo zaključili s plavalnim tečajem, da se dobro pripravimo na poletno čofotanje v vodi.

Iva Zemljič, 1. b

Zapisali razredničarki 1. a in 1. b razreda Silvija Špindler in Mojca Ozmec.